32 private links
Dlaczego wymagane jest posiadanie abonamentu telewizyjnego
Mieszkajac w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich albo na wyspie Man, musza Panstwo posiadac abonament telewizyjny, aby ogladac lub nagrywac programy telewizyjne (w tym zagraniczne uslugi satelitarne na zywo).
Koszt abonamentu na telewizje kolorowa to £145.50 funtów, a na telewizje czarno-biala – £49.00 funtów.
Notkę zacznę spokojnie choć triumf niebywały, niebywałe następstwa i niebywałą mam satysfakcję jako prawnik. Dziś zostało opublikowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który po przeprowadzeniu 12 marca br. rozprawy w pełnym składzie uznał, że przepis nakazujący właścicielowi pojazdu wskazanie wykroczenia drogowego pod rygorem odpowiedzialności za kolejne wykroczenie jest zgodny z Konstytucją RP. Zanim przejdziemy do szczegółów chcę uspokoić czytelników, że wyrok TK nie oznacza, że Straż Miejska, Straż Gminna i Główny Inspektor Transportu Drogowego ma lub nabywa prawo do karania za wykroczenie “niewskazania” i do występowania w tej sprawie do sądu w charakterze oskarżyciela publicznego. Nic podobnego, uprawnionym do prowadzenia postępowania w sprawie wykroczenia z art 96 § 3 kodeksu wykroczeń, karania grzywną za to wykroczenie oraz występowania jako oskarżyciel publiczny ma tylko Policja. Co z kolei nie oznacza, że Policja może karać sprawcę bez ustalenia winy – chociażby nieumyślnej, a jeśli właściciel lub posiadacz pojazdu nie wskazał bo nie pamiętał komu powierzył pojazd w danym dniu o danej godzinie, lub nie wiedział kto nim kierował, nie można mu przypisać jakiejkolwiek winy, nawet nieumyślnej. A bez winy nie ma wykroczenia. Powiem więcej, WYROK TEN ELIMINUJE WSZYSTKIE DOTYCHCZASOWE MANDATY I SPRAWY Z FOTORADARÓW co zaraz udowodnię.
analizę prawną praktyki służb drogowych takich jak Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Straż Miejska i Straż Gminna dotyczącą karania za wykroczenia drogowe ujawnione za pomocą stałych rejestratorów (radarów), za niewłaściwe parkowanie ujawnione przez funkcjonariuszy pod nieobecność kierowcy w samochodzie, oraz za wykroczenie polegające na odmowie wskazania przez właściciela pojazdu sprawcy wykroczenia.
A więc surfowałeś po Internecie przeglądając blogi i portale, gdy twoją uwagę przykuło znajome zdjęcie… Pamiętasz dokładnie chwilę jego wykonania, moment, gdy nacisnąłeś spust migawki, nie przypominasz sobie jednak abyś wyrażał zgodę na jego wykorzystanie przez właściciela strony. Jako autor zdjęcia nie jesteś w takiej sytuacji pozostawiony bez możliwości ochrony swoich praw. Jest szereg kroków, które możesz, a nawet powinieneś wykonać. Prawdopodobnie będziesz jednak musiał wykazać się cierpliwością i determinacją.
Darmowe porady prawne dla konsumentów przez e-mail udostępnił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To dobry przykład usługi prostej technologicznie, a jednocześnie odpowiadającej na zapotrzebowanie społeczeństwa.
Niezamówiona informacja handlowa, czyli spam
14 lipca otrzymałem e-maila zachęcającego mnie do rozpoczęcia współpracy z agencją reklamową X. E-mail jakich setki. “Zapraszamy do współpracy“, “nasza oferta to“… (nie wklejam, bo co drugie słowo należałoby wyciąć). Generalnie spam mało mnie interesuje i w ogóle na niego nie reaguje
Z dniem 31 marca 2009 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wprowadzająca zasadę tzw. "jednego okienka".
Nie wszyscy jednak mogą z niej korzystać; przedsiębiorcy wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego oraz ci, którzy do swojej działalności wymagają licencji i zezwoleń muszą osobiście udać się do ZUS i Urzędu Skarbowego.